Príbeh

Pevnými nohami v Piešťanoch a Bratislave,

s dosahom po celom svete.

Našu súčiastku z ON Semiconductor môžete nájsť v spotrebičoch v každej domácnosti, vo výpočtovej technike, v telefónoch, automobiloch a aj vo vesmírnom programe.

Na Slovensku je ON Semiconductor už takmer dve desaťročia.
Ako uznávané centrum zákazníckych služieb, v Piešťanoch zabezpečujeme technickú, marketingovú a obchodnú podporu a spolupracujeme s kolegami a klientami v Ázii, Európe i Amerike. Naši kolegovia vo vývojovom centre v Bratislave navrhujú a vyvíjajú polovodičové súčiastky pre svetové automobilky. Či už pracujeme so zákazníkom alebo na vývoji špičkových polovodičových súčiastok, vnímame, že sme súčasťou veľkých spoločných cieľov. Sme preferovaným partnerom pre energeticky inovatívne riešenia a zároveň kladieme dôraz na životné prostredie a spoločenskú zodpovednosť. Každý z nás, kto má ambície a chuť rásť, má možnosť prijímať nové výzvy v rámci realizácie globálnych projektov.


Americké gény a slovenské bunky

Naša materská korporácia sídli v USA a klientov máme v celom svete. Tak sa často stáva, že prvé slovenské slovo zaznie až počas pauzy pri hecovaní spoluhráčov pri stolnom futbale alebo pri rozhovoroch na lavičke pod lipou v našom parčíku. Napriek tomu sme nikdy nestratili našu identitu a jedinečnosť, ktorá je súčasťou našej firemnej kultúry.


Pomocná ruka a tímový duch

Medzi nami nájdete mladých absolventov škôl hľadajúcich svoje ideálne uplatnenie s túžbou spoznávať svet, multikultúrne prostredie a budovať svoju kariéru v rešpektovanej spoločnosti. Nájdete tu profíkov s dlhoročnými skúsenosťami a presvedčivým pohľadom na vec. A nájdete tu aj takých, ktorí stáli pri slovenskom ON Semiconductor od samého začiatku. Títo ľudia pracovali nielen na profite spoločnosti, ale postavili aj pevné základy našej firemnej kultúry. Spolu s ďalšími, ktorí postupne prichádzali sa im podarilo vytvoriť neopakovateľnú atmosféru a vybudovať hodnotné vzťahy, ktoré prekračujú rámec pracovných povinností. A tak sa stalo, že pomocná ruka a tímový duch sa u nás natrvalo usídlili.


Férové jednanie a ľudský prístup

Iniciatíva nie je len slovo na papieri, ale hodnota, ktorú vo firme žijeme. V rámci politiky otvorených dverí je bežné, že ľudia prichádzajú s rôznymi podnetmi a nápadom je venovaná pozornosť. Mnohé naše nápady dostali podporu a realizujú sa.

V práci trávime veľkú časť života a chceme tento čas tráviť zmysluplne.

Dostávame, ale aj dávame, spolu sa spájame pre dobré veci. Myslíme na našu planétu, ale aj na ľudí v našej blízkosti, ktorí mali menej šťastia ako my a potrebujú pomoc. Radi dávame kúsok z nás. Darujeme čas, peniaze ale i krv. Na základe našej iniciatívy vznikajú projekty, ktoré spoločnosť podporuje.

ON Semiconductor je dobrým miestom pre prácu.

Hodnoty nie sú len slová
Integrita

Hovoríme to, čo si myslíme a myslíme si to, čo hovoríme. Snažíme sa reagovať na vzniknuté situácie maximálne konštruktívne, otvorene a vecne. Opierame sa o fakty a priame otázky sú vítané.

Rešpekt

Jeden voči druhému sa správame s úctou a s rešpektom. Pri vzájomnej podpore sa posúvame nielen pracovne, ale aj ľudsky. Práve v rozmanitosti znalostí a skúseností tkvie naša sila.

Iniciatíva

Aktívny prístup k práci je u nás vítaný a snahu jednotlivcov v tíme vieme patrične oceniť. Kto chce, má možnosť sa rozvíjať. Na základe našej iniciatívy vznikajú projekty, ktoré spoločnosť podporuje.

,,We are committed to conducting our business in a highly ethical, socially responsible and environmentally friendly manner with a positive impact on all of the communities where we do business.“

 

Kennan Evans

SVP, Quality

Naše mikropríbehy v ON Semiconductor
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Veľa ľudí tu cestuje na služobné cesty a služobné cesty v odbore IT sú vždy náročné. Aj keď je veľa náročnej práce a sme unavení, tím vždy drží spolu má dobrú náladu a chuť ísť večer na pivo a žartovať. Máme radi výzvy, a to nielen pracovné. Ako napríklad, keď sa skupina „ajtíkov“ vyberie na Kriváň. Rozprávame sa pri káve, čo budeme robiť. Padol nápad na turistiku: „Dajme nejakú ľahkú!“ Odpoveďou bolo: „Poďme na Kriváň!“ Boli sme tam takí, ktorí nikdy v živote neprešli viac ako z parkoviska do auta. Bol to pre nás challenge a dali sme to všetci do jedného. Aj tam aj späť. Bol to výborný teambuilding.
ANDREJ BEBLAVÝ
Bývam v Trenčíne a každý deň dochádzam do Piešťan. Poloha pri diaľnici je veľmi výhodná a som tu za pol hodinu, čo je v podstate rovnaký čas ako keď sa v rámci Trenčína potrebujem v špičke dostať z jedného konca Trenčína na druhý. Z finančného hľadiska je to fajn, lebo ON Semiconductor kompenzuje náklady tým, ktorí dochádzajú. Pre mňa sú však v práci dôležité 2 aspekty. Kolektív, v ktorom pracujem a finančné ohodnotenie, ktoré je v rámci regiónu veľmi dobré.
DUŠAN ŠEDIVÝ
V ON Semiconductor som 10 rokov a denne tu trávim viac času ako doma. Spoločnosť nám však vytvorila také pracovné podmienky, že sa tu cítim ako doma.
LENKA LIETAVOVÁ
Na našom oddelení customer support, ktorý pracuje na popoľudňajšiu zmenu je rotácia zamestnancov pomerne veľká. Mnohí odchádzajú na iné oddelenia a zároveň aj naberáme nových ľudí, ktorí prejdú tréningom a naučia sa základné veci. Potom prídu do reality, kde im treba pomáhať, lebo začiatky sú ťažšie. Každý z nás obetuje trochu svojho času a podá pomocnú ruku, aby o krátky čas boli na potrebnej úrovni.
ĽUBO LENČEŠ
Robil som vo viacerých firmách, ale môžem potvrdiť, že tá pomoc, ktorú mi poskytli kolegovia tu, bola výrazne lepšia a kolegovia sa maximálne snažili integrovať a pomôcť mi vo všetkom.
ĽUBOŠ ČERVEŇANSKÝ
ON Semiconductor je súhrou mnohých výhod. Ľudia, benefity, ohodnotenie, cestovanie, poloha. Sadnem na bicykel a za 8 minút som v práci. Ak človek chce a má záujem, vie postúpiť aj vo svojej kariére. Ale je to všetko súhra. Ak by tu nebol napríklad dobrý kolektív, nezostával by som.
NORO ŠKORVAGA
Ja som z Trnavy a pred 4 rokmi som mal možnosť zamestnať sa v IT odbore v Bratislave alebo tu v Piešťanoch v ON Semiconductor. Čo sa týka dochádzania, Piešťany sú oveľa výhodnejšie z časového hľadiska. Veľký bonus je vynikajúci kolektív, v ktorom pracujem a vďaka ktorému nemám dôvod zvažovať iné možnosti zamestnania.
ONDREJ VLKOVIČ
Denne dochádzam do Piešťan z Považskej Bystrice. Bola som na materskej dovolenke a počas nej sme sa presťahovali do Považskej Bystrice. Dostala som ponuku vrátiť sa späť do práce a keďže nemám rada zmeny, tak som ponuku prijala. Nehľadala som si prácu bližšie k môjmu bydlisku, lebo kolektív, pracovné podmienky a prostredie ako je v ON Semiconductor, by som ťažko hľadala. Navyše ON Semiconductor veľmi podporuje mladé rodiny.
SAŠA ČELKOVÁ
Mne je veľmi sympatické, že spoločnosť sa nezaoberá len výrobou a predajom, ale zároveň berie ohľad na planétu. Snažíme sa nachádzať technológie, ktoré zem nezaťažujú.
TOMÁŠ TÁBORSKÝ
Výber zamestnávateľa bol u mňa zúžený na zahraničné spoločnosti, pretože som dlhší čas žila v Anglicku a chcela som zotrvať v anglickej komunikácii. ON Semiconductor je americká firma, čo zaručuje určitú istotu a vyšší štandard. Finančné ohodnotenie aj benefity sú lepšie v porovnaní s firmami v regióne. Mám školopovinné dieťa, ktoré ma potrebuje a keďže je spoločnosť v Piešťanoch, za 10 minút som schopná byť doma a mám aj určitú flexibilitu v rámci pracovnej doby. Vždy sa dá dohodnúť.
ZUZANA TURNER