Kristína Vančová: Legenda vraví, že som skôr spievala ako chodila

Áno, pohmkávala si v práci. Ale dlho sme netušili, že Kristína je profesionálna speváčka, ktorá to vie na pódiu poriadne rozbaliť. Prešla už rôznymi žánrami a spoluprácami a aktuálne ju môžete zažiť vystupovať s 15-členným orchestrom Taste of Brass.

Čo je najčerstvejšie v tvojej speváckej kariére?

Nedávno som s orchestrom krstila nový album, vydala singel Ding-a-Dong, ku ktorému sme nakrútili aj videoklip, a teraz nás čaká séria koncertov, plesov a večierkov.  V lete máme v pláne navštíviť viaceré letné festivaly doma aj v zahraničí. Veľmi si to nasadenie užívam.

Ako dokážeš zladiť prácu pre korporáciu so speváckou kariérou?

Je to o veľmi precíznom time managemente. S manželom sme obidvaja aktívni, venujeme sa rôznym koníčkom, takže si všetko dôkladne plánujeme aj dva týždne vopred. Mojím mottom je však   “Love what you do and do what you love“, takže mi nevadí, ak je to občas časovo aj mimo komfortnej zóny. Baví má to aj na pódiu aj v kancelárii ON Semiconductor.

Nechýba ti v kancelárii ON Semiconductor to povestné svetlo reflektorov?

Vôbec. Je to úplne iný typ práce.  V rámci jedného dňa komunikujem s celým svetom. Mojou úlohou je byť prvotným kontaktom pre zákazníka, s ktorým riešim aktuálny aj budúci biznis. Na dennej báze diskutujeme o jeho potrebách a snažíme sa ich splniť v najväčšej možnej miere. Je skvelé, cítim, že tu napredujem a rozvíjam najmä svoje soft skills. V ON Semiconductor je to veľmi dynamické.

Viac o albume orchestra TASTE of BRASS sa dočítate TU.


Spievaš občas kolegom na dobrú náladu?

Viacerým kolegom som už spievala na svadbe či oslave, ale sóla v práci moc nedávam (smiech). Skôr sa neubránim pohmkávaniu. Pamätám si, že keď sme raz v júni nahrávali  vianočné CD, nemohla som celé leto vianočné melódie dostať z hlavy, takže kolegovia si užili.

Pracuješ aj na vlastnej autorskej tvorbe?

Momentálne si užívam, že pre mňa tvoria druhí, ale verím, že príde čas, kedy trochu zvoľním tempo a budem mať priestor venovať sa aj autorským veciam.


Recommend
Share
Tagged in